Dr. Krémer András

a Kréta – PPH képzés vezetője

 

Szaktevékenységem keretében egyetemi oktatói, kutatói tevékenységem mellett vitarendező szakemberként (közvetítő, mediátor) is dolgozom. Emellett a különféle társadalmi hatásvizsgálatok készítése, szakpolitikák (policy) elemzése került vizsgálódásom egyik középpontjába, ezen belül is az egyeztetések, azok során alkalmazható konfliktuskezelési és együttműködést fejlesztő eljárások, valamint a társadalmi részvétel kérdései.

2003-ban az Országos Mediációs Egyesület közgyűlése a szervezet elnökségébe választott, 2005-ben az egyesület elnökévé, mely posztot 2011-ig töltöttem be, 2013-ban újra alelnökké választottak, 2021-ben újra elnökké. 2004. január 1.-től 2013-ig az Oktatásügyi Közvetítői Szolgálat vezetőjeként és közvetítőjeként foglalkoztam az alternatív vitarendezés gyakorlati alkalmazásával, közoktatási és felsőoktatási területen. Több alkalommal volt lehetőségem területi, települési konfliktusokban közvetítőként eljárni, ezek között több is érintett kisebbségi, etnikai vonatkozásokat. Közvetítői minőségemben eddig összesen több mint 500 vita megoldásában vettem részt (80% feletti megállapodási aránnyal), s a viták jellege igen széles skálát fog át az oktatástól a környezetvédelmen és a munkaügyi-, menedzsment-, szervezeti vitákon, gazdasági konfliktusokon át a családi, szomszédsági vitákig. A bírósági közvetítők első csoportjainak (több mint 120 fő) képzését terveztem és vezettem.

A Rézler Gyula Mediációs Intézet vezetőjeként, a bírósági közvetítés beindításának időszakában a Fővárosi és a Szegedi Törvényszékkel együttműködési megállapodás keretében segítettem a közvetítés gyakorlatának kialakítását, közvetítőként szerepet vállalva bírósági ügyek keretében induló közvetítői eljárásokban.